Koška: Fabijan Semialjac ponovno izabran za predsjednika

22 Ožu

Pod predsjedanjem Stjepana Kristek, u Koški  je  danas održana izborna Skupština Lovačkog društva „Sokol“ Koška kojoj je prisustvovalo 56 člana s pravom glasa. Po pročitanim izvješćima o proteklome radu , financijskom poslovanju ,radu  Nadzornog odbora i drugim aktivnostima vezano uz gospodarenje, kako zajedničkim lovištem po imenu „Koška“ ,  odnosno državnim „Budigošće“održana je rasprava na kojoj su traženi odgovori koji nisu spomenuti u izvješću kao  i davani prijedlozi za rad u narednom razdoblju.  Jozo Kovačević „Lela“ zanimao se za mjesto budućeg obrađivanja mesa divljači po odstrelu u skupnim lovovima, Svemirko Klepić zalagao se za potrebu davanja određenih nagrada lovačkim psima koji učestvuju u skupnim lovovima.   Milan Knežević traži vođenje popisa gostiju u lovištu jer sve više  lovaca pojedinaca identifikacijsku markicu za lov ostvaruju direktnim plaćanjem u HLS i tako izbjegavaju članstvo u Lovačkim udrugama. Takve lovce nazvao je bezemljaši. Zvonko Ladnjak zauzeo se  za početak radnji vezano uz san Koškanskih lovaca- imanje vlastitog Lovačkog  doma. Dogovoreno je i kako će se do jeseni Statut uskladiti s novim Zakonom o udrugama. Kako je Skupština bila izborna izabran je novi Izvršni odbor od 12 članova, a za predsjednika je ponovno izabran  Fabijan Semialjac. Utvrđena je i članarina lovaca  u visini od 1.800 kuna, kao i upisnina u Lovačko društvo za članove iz drugih društava u visini od 5.000,00 kuna.