Novosti iz LD Zec Donja Motičina

01 Velj

Jučer su u radu LD „Zec“ Donja Motičina održana dva sadržaja. U prijepodnevnim satima održan je zadnji  lov na fazansku divljač u ovogodišnjoj lovnoj sezoni 2015/16., a nakon toga izborna Skupština  po odavanju počasti divljači. Na izbornoj Skupštini saslušana su izvješća o proteklome jednogodišnjem radu , te donijet plan rada i financijski plan za iduću godinu. Izvješće o radu udruge podnio je Dragan Zlosa, predsjednik Društva koji se osvrnuo na proteklo jednogodišnje razdoblje istakavši da je sve učinjeno kako je planirano planom rada odnosno Lovno-gospodarskom osnovom.  O radu u lovištu, odnosno provođenju LGO vezano uz uređenje lovišta, odnosno odstrelu divljači govorio je Davor Vrabac, lovnik, dok     je izvješće o financijskom poslovanju podnio Martini Bortić. Kao je ovo bila izborna Skupština izabrano je novo Predsjedništvo na mandat od 5 godina a kojeg čine: Matija Peršić, Zvonko Valenčak, Josip Batrac, Davor Vrabac i Dragan Zlosa, kao novi-stari predsjednik Društva. Za tajnika je izabran Tomislav Dološić, za blagajnika Martini Bortić dok je voditelj lova Davor Vrabac.  Riječ na Skupštini uzeo je i Zlatko Stolnik, predsjednik Lovačkog saveza OBŽ  koji je govorio i o aktualnoj problematici, a u prvom redu je to potpisivanje Ugovora o produljenju zakupa prava lova za 41 zajedničko lovište koje se očekuje da će biti potpisano sredinom mjeseca ožujka ove godine. Posebno je istakao zadovoljstvo angažmanom Udruge u aktivnostima koje provodi Lovački savez, odnosno Lovni ured Našice , a u prvom redu to su Dani slavonske šume, te Sajam lova i ribolova u Osijeku. Svoje zadovoljstvo suradnjom s Lovačkim društvom „Zec“ istako je i Tomislav Mikulić, predsjednik susjednog Lovačkog društva „Kuna“ Đurđenovac. Na Skupštini je bilo riječi i o  potrebi obilježavanja dvadesete obljetnice rada i djelovanja Društva. Svečana sjednica održati će se u lipnju ove godine, a kojoj će prethoditi i izložba trofeja divljači stečenih  u dvadesetogodišnjem gospodarenju zajedničkim otvorenim  lovištem po imenu „Donja Motičina“ . Po zaključenju rada Skupštine upriličen je ručak za kojeg su se pobrinuli lovci Zvonko Valenčak, David Čakalić i Damir Batrac.

Opširnije na Web stranicama LD Zec Donja Moticina