Rijeka : Obilježen dan sv. Huberta

05 Stu

Središnja, treća po redu svečanost obilježavanja zaštitnika lova i lovaca Svetog Huberta održana je 2. studenog u Rijeci u najstarijem hrvatskom marijanskom svetištu - na Trsatu. Predstavnike lovaca iz OBŽ dočekali su lovci iz prijateljskog lovačkog društva „Gradina“ Novi Vinodolski koje je predvodio Neven Uremović. Po okrepi i dolasku lovaca iz skoro svih županijskih lovačkih saveza formiran je mimohod lovaca. Po uprizorenju legende o svetom Hubertu lovci su s zastavama Saveza i lovačkih društava koji djeluju na području Primorsko-goranske županije uputili se kroz Perivoj gospe Trsatske i Pastoralnog centra Svetišta do same crkve Majke Božje Trsatske . Ispred kolone lovaca sliku sv. Huberta u pratnji konjanika nosile su članice plesne skupine Tancurice koja djeluje u sklopu udruge Gromišćina zemlja Čavle. Po ulasku zastava , lovaca i građana u samo Svetište, ispred oltara na kojemu je bilo jelensko rogovlje svetu Misu predvodio je  fra Serafin Sobol, poznati trsatski franjevac koji je upravo ove godine obilježio 40 godina svećenstva. Po završetku svete Mise više od 500 lovaca pošli su autobusima svojim kućama, a čelnici lovaca na prigodan domjenak posvećen svetom Hubertu.

Video sadržaj