Obilježen Hubert u Helesfi (Mađarska)

17 Stu

Kao i prije šest godina, tako je i ove izaslanstvo Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije koje je predvodio Zlatko Stolnik prisustvovalo obilježavanju sv. Huberta, zaštitnika lova i lovaca koje je održano u mjestu Helesfa nedaleko Szent Lerinca ( Županija Baranya, Mađarska ). Program je započeo prijemom u prostorijama Doma u centru mjesta od kojeg se povorkom krenulo upaljenim bakljama u mjesnu Crkvu. Misno slavlje tradicionalno , sada već sedmi put ,predvodio je svećenik i lovac László Ronta, župnik iz Harkanja u pratnji svećenika József Egri , odnedavno župnika u mjestu Sellye i Sziládi Ferenc dekan i župnik župe sv Petra i Pavla gdje se održala Misa. Ispred oltara dominiralo je jelensko rogovlje, doku su skladbe izvodili rogisti Baranya Vadászkürt Együttes.

Po završetku sv Mise održano je prigodno druženje na kome su dr Joszef Bodnar i tajnik Gyula Gondos podijelili prigodna odličja za dva lovočuvara koji neprestano već 20 godina profesionalno rade u lovištima na području Županije Branya. Za vrijeme večere za izaslanstvo iz Hrvatske brinuo se Freifogel Zsolt a po završetku iste gostima iz Hrvatske pridružio se Dr. Győrvári Márk, gradonačelnik grada Szentlőrinc inače osvjedočeni prijatelj Hrvata, ujedno i predsjednik Mađarsko–hrvatske industrijske i trgovinske komore , koja je pridruženi partner u projektu stručne akademije zapošljavanja „Suradnja bez granica“ u sklopu IPA prekograničnog programa Mađarska-Hrvatska.

Video sadržaj