Vrhunac je lovne sezone

23 Pro

Shodno godišnjem planu gospodarenja ovih dana u  84 zajednička i 21 državno lovište   vrhunac je odvijanja aktivnosti vezano uz korištenje divljači.   Lovi se fazanska divljač i zec divlji, a posebno su atraktivni lovovi na divlje svinje.  Lijepo vrijeme, temperatura nešto ispod ništice, lovišta pokrivena snijegom sve to doprinosi ugodnom boravku u prirodi.  Lovačko društvo „Vidra“ Levanjska Varoš ugostila je članove Izvršnog odbora Lovačkog saveza OBŽ u lovu na fazansku divljač koje je predvodio Zlatko Stolnik, predsjednik Saveza, ali i prijatelje lovce iz LU „Kuna“ Domljevac, aktivnu članicu Lovačkog saveza Herceg Bosna na čelu s Lovrom Ivić, tajnikom. U tom lovu posebno je bio sretan Alojz Kardum koji je odstrelio prekrasnu divlju mačku. Lovci LD „Gradina“  Novi Vinodolski boravili su u Koški. Članovi LD „Fazan“ Čačinci bili su gosti LD „Kuna“ Viljevo.  Tradicionalni lov između LD „Jelen“ Zelčin i „Fazan“ Bizovac i ove godine je održan dan prije Badnjaka, a završio je ručkom u Lovačkoj kući po imenu Mazgala.  Između Nove godine i sv. 3 Kralja održati će se tradicionalni lovovi: u Silašu,  Budimcima, Topolju, DL“ Krstovi“ ………  . Lovci stranci najavili su lovove odmah početkom godine u JP Hrvatske šume,  lovci  iz okoline Airolo i Faido  ( Švicarska ) dolaze sredinom mjeseca …..  Pogledajmo slike iz do sada održanih lovova.