Slatina: Skupština Lovačkog saveza VPŽ

31 Svi

Virovitičko-podravska županija i ove godine  dodjeljuje subvencije i donacije za 9 različitih programa vezano uz  razvoj i unapređenje lovstva istakao je  Zdravko Dijaković, zamjenik župana  za vrijeme održavanje redovne Skupštine Lovačkog saveza Virovitičko-podravske županije održane u Lovačkoj kući „ Obitelji Repić“ pod predsjedanjem Miroslava Bunete  dan uoči Blagdana Tijelovo.

Dobar odaziv zastupnika,  neimanje niti jedne rasprave po podnošenju izvješća o proteklome radu, financijskom poslovanju i izvješću Nadzornog odbora, samo su neke od karakteristika  održane  redovne Skupštine. Iz izvješća o radu vidljivo je da  su se rad Saveza temeljio na  provođenju  rada krovne organizacije lovstva Hrvatskog lovačkog saveza, učestvovanje u njegovim aktivnostima, ali i radnjama  vezano uz zadržavanje postojećeg brojnog stanja divljači u lovištima, bavljenju lovnim turizmom, osposobljavanju kadrova, organizacijom priredbi vezano uz imanje potrebnog broja obučenih  pasa u lovištima, zadržavanjem postojećeg brojnog stanja lovaca i pripravnika ali i učešću u događanjima koje je provodila Virovitičko-podravska županija.

Učešće u posljednoj točki Dnevnog reda Skupštine uzeli su gosti.Tako je  Zdravko Dijaković, dožupan VPŽ izrazio zadovoljstvo učešćem lovaca na Manifestacijama koje provodi Županija. Sredstva ostvarena na ime lovozakupnine i ove godine će se vratiti u lovstvo za njegov razvoj i unapređenje i to putem  subvencija i donacija  kroz 9 Programa i to:  Unos divljači u lovišta,  Premija osiguranja lovišta za štete na divljači i od divljači, te za štete na lovotehničkim i lovnogospodarskim objektima, Odstrel predatora, Kupovinu zemljišta za osnivanje remiza za divljač,  Sufinanciranje izobrazbe lovnih pripravnika, Razvoj lovnog turizma, Izrada revizije lovnogospodarske osnove,  Legalizacija lovačke kuće/doma s pratećim objektima te Izgradnja novih i adaptacija postojećih lovnotehničkih i lovnogospodarskih    objekata kao i hladnjače za pohranu mesa te sustava za otkožavanje i rasijecanje  mesa od divljači , sve to  shodno Javnom pozivu iz mjeseca veljače ove godine. Od gostiju prisutnima se obratio i Vlatko Bratić, Viši lovni inspektor,  te Tomislav Mikulić iz Osječko-baranjske županije.