10 godina izlaženja Glasa lova i ribolova

18 Lip

U prostorijama brod-restorana Galija, usidrenog na desnoj obali rijeke Drave, uz samu Gornjodravsku obalu, danas je u Osijeku obilježeno 10 godina izlaženja mjesečnika Glas lova i ribolova koji izlazi u nakladi Glasa Slavonije. Po uvodnim riječima moderatora prof. dr. sc Tihomira Florijančića s Poljoprivrednog fakulteta Osijek o ulozi i mjestu lovstva u EU govorio je Mladen Vidović, dipl. iur. iz Splita, te prof. dr. sc. Anđelko Opačak predstojnik Zavoda za lovstvo, ribarstvo i pčelarstvo. O časopisu koji je namijenjen lovcima, ribolovcima i ljubiteljima prirode   govorili su dr.sc. Vladimir Šišljagić, župan, dr. Željko Kraljičak, Vladimir Sever predsjednik Hrvatskog športsko ribolovnog saveza , Zlatko Stolnik, predsjednik Lovačkog saveza OBŽ i naravno domaćin skupa Ivan Šimić, predsjednik Uprave. Po završetku skupa prigodnim riječima se gostima obratila i urednica mjesečnika Glas lova i ribolova Branka Katava. U ime Ministarstva poljoprivrede obljetnicu je telegramom čestitao dr.sc. Nikica Šprem, pomoćnik ministra za Upravu šumarstva,lovstva i drvne industrije.

Slavljeniku je dodijeljena zahvalnica za popularizaciju znanstvenih dostignuća od strane Poljoprivrednog fakulteta Osijek, koju je u ime dekana prof. dr.sc  Vladimira Guberca uručio Tihomir Florijančić, dok je za 10 godina potpore i suradnje s Hrvatskim športsko-ribolovnim savezom priznanje uručio Vladimir Sever.

Video sadržaj