Održani Dani Slavonske šume

08 Ruj

I ove kao i prijašnjih godina lovačka društva s područja Lovnog ureda Našice sudjelovala su u sadržajima 13. po redu Festivalu „Dani slavonske šume“ koja se uvijek održava prvog vikenda u mjesecu rujnu.   Festival je turistička, gospodarska, kulturna, ekološka, znanstvena, gastronomska, zabavno-kreativna i sportska manifestacija.

Festival je bio obilježen bogatom gastro ponudom, izložbom gljiva, sedmim po redu Obrtničkim sajmom s više od 60 izlagatelja. Tu su bili voćari, konjogojci, pčelari,vatrogasci, a u organizaciji Uprave šuma Podružnica Našice održana su razna natjecanja profesionalnih sjekača stabala u brojnim šumarskim disciplinama.

Jedan od sadržaja bio je natjecanje u kuhanju slavonskog čobanca pod imenom „Vegeta kup“ . Nastupilo je 40 ekipa iz lovačkih društava s područja Lovnog ureda Našice, Đakovo i Valpovo te brojnih drugih udruga čiji je rad vezan uz prirodu. Van konkurencije, kuhajući pod američkom zastavom nastupio je Petar Jelačić, povratnik iz SAD-a. Po mišljenju Komisije u sastavu: Branka Zlosa, predsjednik te Stanko Vinković, Đuka Marod, Dalibor Vidaković– Bondžo i Zlatko Sedlanić, kao članovi, najbolji čobanac skuhao je Tomica Petric iz Pčelarske zadruge „Pčelari Slavonije i Baranje“, Druga je ekipa Planinarskog društva „Krndija“ Našice, a treća Lovačkog društva „Krndija“ Našice. Nagrade organizatora , kao i prigodna priznanja uručio je Dragan Zlosa, voditelj Lovnog ureda Našice.

Glavnog dana trajanja Festivala svojim dolaskom događaj je uveličao Đuro Dečak, predsjednik HLS, a manifestaciji su se odazvali i predstavnici Lovačkog saveza Županije Baranya (Mađarska) s kojima Lovački savez OBŽ ima desetogodišnju suradnju.

Video sadržaj