Izlučno natjecanje LKK „Sveti Hubert“

02 Lis

Po četvrti puta   Lovački savez Osječko-baranjske županije organizirao je izlučno županijsko natjecanje i to Lovno-kinološki kup „Sveti Hubert“ za područje Lovačkog saveza OBŽ na terenima zajedničkog lovišta kojim u produženom zakupu gospodari LD „Fazan“ Darda. Bila j e to ujedno i 34. Lovna manifestacija koja je održana organizaciji Lovačkog saveza OBŽ otkako se zasebno vodi lovna kinologija pri Hrvatskom lovačkom savezu. Po okupljanju takmičara u prostorijama Fazanerije Darda i riječi dobrodošlice od strane domaćina Dražena Cvetko i Zlatka Stolnika predsjednika Saveza prisutnima se obratio sudac natjecanja Nenad Škugor koji je govorio o važnosti ovog natjecanja za lovnu kinologiju. Antun Mak, voditelj lovne kinologije pobrinuo se za izvlačenje natjecateljskih brojeva i naravno dan prije za unos fazanske divljači iz umjetnog uzgoja u dio lovišta po imenu „Laguna“ gdje je domaćin odredio održavanje natjecanja.

Lijepo vrijeme, predzadnji dan ljeta, te dovoljan broj divljači omogućio je natjecateljima i njihovim četveronožnim pomagačima u lovu da pokažu svoje vrline. Na temelju postignutih rezultata pobjednikom je proglašena njemačka kratkodlaka ptičarka po imenu Kobra s vodičem i vlasnikom Trpimirom Vidaković, član LD „Sokol“ Tenja s 90 bodova i tako stekla naslov Prvaka LKK za područje LSOBŽ. Pet bodova manje postigla je kuja po imenu Azra s vodičem i vlasnikom Vjekoslavom Pavlečić, dok je pas po imenu Lon s vodičem Andrijom Grbeša s 80 bodova zauzeo treće mjesto.