Đurđenovac: Šest desetljeća „Kune“

01 Tra

U  prostorijama Lovačkog doma  u blizini Đurđenovačkih ribnjaka, na Švajceriji, zadnje subote mjeseca ožujka povodom 60. godišnjice rada održana je svečana Skupština Lovačkog društva „Kuna“ Đurđenovac. Brojne goste iz Osječko-baranjske  i susjednih županija , ali i iz inozemstva pozdravio je predsjednik slavljenika Tomislav Mikulić koji je u uvodnoj riječi govorio o bogatoj povijesti „Kune“, priči  koja je započela 1954.godine kada je grupa lovaca  na čelu koje je bio Antun Potnešil osnovala Društvo koje je registrirano u Zagrebu 25. Ožujka. Te godine na Kotarskom lovačkom savezu izvršena je arondacija lovišta i osnovana su 2 nova lovačka društva: „Kuna“ Đurđenovac i „Vepar“ Vukojevci.  Slavljeniku su se obratili Antun Kapraljević, predsjednik Skupštine Osječko-baranjske županije, Hrvoje Topalović, načelnik Općine Đurđenovac, te Zlatko Stolnik, predsjednik Lovačkog saveza OBŽ. Dodjeljena su priznanja članovima Društva, Zahvalnice organizacijama te Plakete za  rad živučim predsjednicima Društva:  Marku Sabljak, Slavku Pleša, Stjepanu Sabljak te Tomislavu Mikulić.

Zlatnu Plaketu primio je i Marko Tiburcije Emberović-Šarošac iz mjesta Személy ( Županija Baranya, Mađarska) za izniman doprinos u održavanju međunarodne suradnje između LD „Kuna“ i Županije Baranya dok je srebrnu plaketu  primio Hrvoje Topalović iz Đurđenovca.