Viljevo: Otvorene dvije prestižne kinološke manifestacije

18 Lis

U prostorijama lovačkog doma „Kuna“ Viljevo otvoren je šesti Lovnokinološki kup Sv. Hubert i peti kup u radu pasa glasnog gona u gateru. Ispred lovačkog doma predstavljeni su sudionici natjecanja kojima su se obratili Đuro Dečak, predsjednik HLS-a te domaćini i suci natjecanja.

Zatim je održano izvlačenje redoslijeda po baterijama (kojih je ukupno 4 s 42 natjecatelja) odnosno startnih brojeva za redoslijed nastupa u gateru. Drugog dana u jutarnjim satima po prekrasnom jesenjem vremenu natjecatelji kupa Sv.Hubert zaputili su se u zajedničko lovište „Podravska Moslavina“ , a vodiči pasa glasnog gona u ograđeni prostor „Lužanjak“.

Po završetku natjecanja a u kojem su nastupili natjecatelji iz 15 lovačkih saveza u LKK  „Sveti Hubert“ s  ukupno 42 natjecatelja odnosno u gateru  s  20 natjecatelja  iz 10 županija proglašeni su rezultati.  U LKK  prvo mjesto pripalo  je  ekipno Zagrebačkoj županiji a od pojedinaca  Zoranu Postić iz tog saveza. Pojedinačno drugo mjesto pripalo je Vladimiru  Mak iz Osječko-baranjske županije sa psom Aba. U Radu pasa glasnog gona u gateru  prvo mjesto ekipno i pojedinačno  pripalo je Lovačkom savezu  Sisačko –moslavačke županije  .