Obilježen dan Sv. Huberta u mađarskoj županiji Baranya

08 Stu

Po deseti put u organizaciji Orszagos Magyar Vadaszkamara, Baranya Vadasztarsasagok Szervezete održana je proslava povodom Dana Svetog Huberta.

Ove godine održana je u mjestu Szalanta-Nemeti . Nakon dolaska lovaca  s upaljenim bakljama  u Crkvu , održana je sveta Misa  koju su   prevodili  lovci svećenici Ronta Laslo i Egri Jozsef. Misa je služena prema posebnim pravilima  - poveći zbor rogista   svirao je  skladbe iz  djela W.A Mozarta prilagođene lovačkom rogu.  Po završetku svete Mise priređen je program u  u prostorijama  restorana „Marica“ prilikom čega je dr Bodnar Jozsef podijelio prigodna priznanja dvojici lovočuvara za njihov 20-godišnji rad u lovstvu: Joo Zoltanu i Kamu Csaba. Obilježavanju sv. Huberta bili su nazočni i predstavnici Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije.

Video sadržaj