Održan prvi Kup Slavonije u gateru

22 Lip

Lovački savez Osječko-baranjske županije uz suglasnost krovne organizacije Hrvatskog lovačkog saveza i LD „Jelen“ Đakovo kao domaćina, održao je jučer  ( 21. lipnja) prvi  kup Slavonije  u radu pasa glasnog gona na divlju svinju u gateru .  Kup je održan uz učešće svih 5 slavonskih županijskih lovačkih saveza  u prelijepoj lovno-kinološkoj atmosferi primjerenoj za ovakvu vrst manifestacije kojoj je pristupilo 20 natjecatelja, po četiri  vodiča iz svakog Lovačkog saveza. Sudačko Povjerenstvo u sastavu Željko Dragičević iz Broda, Mirko Rogić iz Krčenika, Nenad Vezmar iz Garčina  i Dejan Domitrović iz Privlake  proglasilo je najuspješnije pse  trećeg Kupa.  Po završetku natjecanja ispred  lovačke kuće u zajedničkom lovištu  „Đakovo“  podijeljeni su  pehari u društvu predsjednika Lovačkih saveza : Zlatka Stolnika, Mate Grgića i Mirka Bošnjaka te mnogobrojnih gledatelja.  Prvo mjesto ekipno pripalo je domaćinu Lovačkom savezu OBŽ sa 714 osvojenih bodova, druga je ekipa Lovačkog saveza Brodsko Posavske županije sa 686 bodova. Ekipa Lovačkog saveza  Vukovarsko-srijemske županije osvojila je 342 boda. Četvrto mjesto pripalo je predstavnicima  Požeško-slavonske županije, a peto Virovitičko-podravske Županije. Prvak Kupa pojedinačno  osvojila je terijerka Eni s vodičem i vlasnikom Zdravkom Bobek s 197 bodova iz LD „Fazan“ Darda, drugi je Punto, posavski gonič s vodičem vlasnikom Draženom Skoko  iz LD „Fazan“ Lipovac , a treći barak Barni s vodičem i vlasnikom  Ivanom Medunić  iz LD „Oriovac“ Oriovac. Manifestaciju je posjetio i Đuro Dečak, predsjednik HLS. Drugi Kup Slavonije u radu pasa glasnog gona u gateru  iduće 2016. godine održao bi se u Brodsko-posavskoj županiji.