Koška: Uprizorenje legende o sv. Hubertu

08 Stu

Povodom obilježavanja dana sv. Huberta, 3. studenog 2018. godine, Lovački savez Osječko-baranjske županije u suradnji s domaćinom, Lovačkim društvom „Sokol" Koška,  svečano su obilježili dan Sv. Huberta. Uprizorenje legende o sv. Hubertu, zaštitniku lovaca, održano je po 22. put u Osječko-baranjskoj županiji, a ove godine centralna proslava bila je u Koški u sklopu 80. obljetnice Lovačkog društva “Sokol” Koška.Svečanost je počela izložbom lovačkih trofeja stečenim u zajedničkom lovištu XIV/138 „Koška“ i državnom lovištu XIV/21 „Budigošće“ u Domu lovaca i strijelaca u Koški, a zatim povorkom i ukazanjem sv. Huberta u mjesnom parku gdje je kroz špalir lovaca s upaljenim bakljama, uz zvuke lovačkog roga, stigao sveti Hubert na bijelom konju.

Misno slavlje održano je u crkvi sv.Petra i Pavla, koje su predvodili vlč. Stjepan Radić, vlč.Tomislav Korov, vlč. Stipo Marić i vlč. Božo Petrović. Na svečanosti su se brojnim lovcima s područja Osječko-baranjske županije obratili Fabijan Semialjac, predsjednik LD „Sokol“ Koška, Dragan Zlosa , dopredsjednik županijskog lovačkog saveza te Zoran Kovačević, načelnik Općine Koška. Osmorici članova Lovačkog društva “Sokol” Koška dodijeljena su odlikovanja Hrvatskog lovačkog saveza te priznanja članovima i Udrugama koje su pomogle i doprinijele radu LD “Sokol” Koška.

FOTO: Mato Cerić

Video sadržaj