Bijelo Brdo: Kovačević ponovno predsjednik

31 Ožu

Dobar odaziv članstva, kao i pozvanih udruga , karakteristika je sinoć održane izborne skupštine Lovačkog društva „Sokol“ iz Bijelog Brda u Općini Erdut, inače smještenog na obali rukavca Stara Drava. Iz izvješća o radu Društva kojeg je podnio Sredoje Kovačević naglasio je da je cilj lovaca koji sudjeluju u gospodarenju zajedničkim lovištem XIV/134 po imenu „Sarvaš“ bio zadržavanje divljači u istočnim dijelu tog lovišta , naročito srneće, što se i uspjelo očuvanjem postojećih prirodnih remiza u lovištu, ali i uređenjem oraničnih površina od dva hektara za potrebe divljači koje se zakupilo od Općine Erdut na vrijeme od 5 pet godina. Plan aktivnosti za ovu godinu biti će provođenje LGO, uređenje lovišta i sudjelovanje u aktivnostima koje provodi Općina i Lovački savez OBŽ zaključio je Kovačević.

Jugoslav Vesić, načelnik općine Erdut naglasio je potrebu većeg sudjelovanja općine Erdut u aktivnostima lovaca i u tu svrhu najavio pomoć oko adaptacije prostorija Lovačkog društva, ali i tkzv. „Ljetnikovca“ iza Lovačkog doma. Pomoć, dodao je Vesić , biti će dana i oko akcije vezano uz saniranja divljih deponija u lovištu koja će se obaviti prilikom Dana Planeta zemlja 22. travnja ove godine.

Po usvajanju izvješća i plana rada izabrano je novo rukovodstvo LD „SOKOL“ Bijelo Brdo. Za predsjednika ponovno je izabran Sredoje Kovačević. Ostali članovi Izvršnog odbora su: Rašo Bojanić, Željko Živković, Savo Klajić, Bojan Žekić,   Đorđe Bojanić , Zoran Bojanić, Bojan Borić i Vojin Šijaković.

Lovci iz Bijelog Brda sudjelovati će u organizaciji Ispita prirođenih osobina pasa ptičara i retrivera koje će se održati na trenima zajedničkog lovišta „Sarvaš“ dana 07. travnja (nedjelja) ove godine s početkom u 08,00 sati.