Održana Skupština Lovačkog saveza PSŽ

06 Tra

U Donjim Emovcima, prigradskom naselju Grada Požege, u prostorijama Seoskog imanja „Zlatni lug“, održana je pod predsjedavanjem Zdravka Vujnovića redovna Skupština Lovačkog saveza Požeško-slavonske županije. Zastupnici iz 24 članice od 28 koliko ih djeluje u sastavu Lovačkog saveza Požeško-slavonske županije u koju je učlanjeno 1311 članova jednoglasno su prihvatili izvješća o proteklome jednogodišnjem razdoblju, kao i planu rada za ovu godinu. Ferdinand Troha, zamjenik župana PSŽ istakao je važnost i ulogu lovačkih društava ne samo u svojim sredinama nego i u ukupnom sudjelovanju u radu PSŽ, dodavši da će Županija i dalje nastojati sudjelovati u svojim mogućnostima u projektima članica.

Mirko Bošnjak, dopredsjednik Hrvatskog lovačkog saveza i predsjednik Lovačkog saveza Vukovarsko-srijemske županije osvrnuo se ukratko na poslijeratno stanje i ulogu lovaca i lovstva u istome založivši se za veću suradnju iz pojedinih udruga dvaju Saveza, ali i izmjene iskustava u radu LS PSŽ, odnosno Vukovarsko-srijemske.

Đuro Dečak, predsjednik Hrvatskog lovačkog saveza istakao je zadovoljstvo učešćem članova u suorganizaciji Prvenstva HLS u disciplini trap i lovački parkur u Bzenici, mjestu nedaleko Pleternice. Ovo je po prvi put u povijesti HLS da se oba natjecanja organiziraju na jednom strelištu što je iziskivalo puno pripremnih radova i angažiranosti tijekom treninga i natjecanja. Naše članice ovlaštenici su prava lova i brinu se o flori i fauni u sklopu gospodarenja lovnim površinama i gospodari su svoga puta pred ulazak u EU zaključio je Dečak.

Povrat sredstava za uplaćena sredstva na ime godišnje lovozakupnine, legalizacija bespravno sagrađenih objekta iz lovstva, centralno obilježavanje sv. Huberta za područje HLS koje će se ove godine održati u Požegi svetom Misom u Katedrali Sv. Terezije, izradom svečanih lovačkih zastava za učlanjene članice po utvrđenoj dimenziji i boji samo su neki od sadržaja o kojima će biti riječi na narednim sjednicama Izvršnog odbora Lovačkog saveza Požeško-slavonske županije.