Napučivanje lovišta fazanom i zecom

08 Svi

U zgradi Županijskog poglavarstva u Osijeku, 23. Travnja, Vladimir Šišljagić, župan Osječko-baranjske  županije s predstavnicima i Zlatko Stolnik, Predsjednik Lovačkog saveza OBŽ u ime prisutnih članova izvršnog odbora LS OBŽ potpisali su Sporazum o provedbi projekta „Unošenje i čuvanje divljači u zajedničkim lovištima“ na području Osječko-baranjske županije u 2013. godini.

Zlatko Stolnik rekao je kako je cilj projekta povećanje brojnog stanja sitne divljači u lovištima budući da je matični fond sitne divljači zbog loših vremenskih uvjeta znatno oslabljen u većini lovišta te dodao kako je novost u projektu da se uz fazanske piliće od ove godine isporučuju i odrasli fazani,odnosno rasplodna jata.

Predviđa se kako će potpisanim projektom ove godine biti uneseno 350 repića divljeg zeca običnog te 2100 kljunova fazanskih pilića starosti 7-8 tjedana.

Jedno od lovišta u koje su unesena rasplodna jata fazanske divljači je i XIV/108 - Potnjani kojim gospodari LD „Fazan“ Potnjani koje smo posjetili prilikom ispuštanja fazana u predio lovišta po imenu Ugljara.

Video sadržaj