Lovci OBŽ na proslavi 90 godina Hrvatskog lovačkog saveza

14 Stu

Pedesetak lovaca iz Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije pridružili su se lovcima iz drugih saveza povodom obilježavanja 90. obljetnice Hrvatskog lovačkog saveza. Na put su krenuli  autobusom u ranim u jutarnjim satima  s početnog mjesta - Belišće pokupivši usput lovce  u Bizovcu,  Osijeku i Đakovu. Prvo su prisustvovali sv Misi u zagrebačkoj katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije koju je predvodio msgr Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački, kako bi proslavili svog zaštitnika sv. Huberta.  Nakon završetka Mise i „poziranja „  za zajedničku fotografiju ispred  Katedrale uputili su se u Koncertnu dvoranu Vatroslav Lisinski gdje je održana središnja proslava, svečana akademija,  pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović, te Ministarstva poljoprivrede i Grada Zagreba. Premijerno je prikazan i film u trajanju od 22 minute po nazivom  „Hrvatsko lovstvo-nacionalno bogatstvo“. Svečanost su svojim nastupima uveličali Klapa “Sveti Hubert”, Pjevački zbor "Matko Laginja" Klana, Pjevački zbor "Stari Topoljani" te Rogisti iz Brezovice.