Pula: Centralna proslava sv. Huberta

05 Stu

Tridesetak članova LS Osječko-baranjske županije sudjelovalo je na centralnoj proslavi sv. Huberta u Puli.  Amfiteatar u Puli  bio je središte okupljanja lovaca na sam spomendan svetog Huberta 3. studenoga, koji su došli iz svih krajeva Hrvatske na proslavu sveca zaštitnika lovaca i lovstva. Veličanstvena ovjekovječena je milenijskom fotografijom. Sudionici susreta, njih oko 1500, u formiranoj koloni s rogovljem i križem, simbolom obraćenja svetog Huberta na čelu, potom zastavama, predsjednikom HLS-a, dopredsjednicima i uzvanicima na čelu s izaslanicom ministrice poljoprivrede Renatom Ojurović, pomoćnicom ministrice poljoprivrede, članovima Izvršnog odbora i lovcima 20 lovačkih saveza županije te Grada Zagreba krenuli su prema pulskoj katedrali. Ondje je posebno organizirano misno slavlje za tu prigodu predvodio porečki i pulski biskup u miru mons. Ivan Milovan, uz koncelebraciju katedralnog župnika vlč. Rikarda Lekaja koji je okupljenima uputio prigodne riječi pozdrava i dobrodošlice.