Virovitica : Lovci nastupili na Viroexpo

24 Sij

Na ovogodišnjem 17. Po redu Sajma gospodarstva. Obrtništva i poljoprivrede  VIROEXPO 2012  pored 757 izlagača iz 21 zemlje nastupio je i Lovački savez Virovitičko-podravske županije  uređenim Štandom, te natjecanjem u kuhanju lovačkog paprikaša  . Zemlja partner, ovogodišnjeg, 17. međunarodnog sajma gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede Viroexpo 2012. Bila je  Ukrajina.

U kuhanju paprikaša , kako nam je rekao Miroslav Buneta, predsjednik Saveza, pod velikim šatorom učešće je uzelo 24 lovačke udruge s područja VPŽ, te jedna lovačka Udruga iz Osječko-baranjske županije – LU „ Kuna“ iz Lovnog ureda Donji Miholjac. Po završetku kuhanja, podijeljena su i priznanja za najukusniji lovački paprikaš. Tako je komisija u sastavu, Božidar Miodragović, Darko Baričević i Etore Rigo ocijenila kako je najukusniji lovački paprikaš skuhala Lovačka udruga Fazan iz Pitomače. Oni su osvojili 71 bod. Srebro je pripalo Lovačkoj udruzi Fazan Sopje – Kapinci (59 bodova), a bronca LU Jelen Noskovci (58). Priznanja najboljima uručili su virovitičko-podravski župan Tomislav Tolušić te zamjenik župana Zdravko Dijaković.

Video sadržaj