Alma iz Gospića prvakinja Hrvatske

29 Lis

Hrvatski lovački savez u suorganizaciji s Lovačkim savezom Osječko-baranjske županije i Lovačkim društvom „Sokol“ Koška kao domaćinom organizirao je proteklog vikenda na terenima Državnog lovišta „Budigošće „ treći Kup Hrvatskog lovačkog saveza u radu pasa glasnog gona na divlju svinju u gateru.

Kupu je pristupilo 16 vodiča s isto toliko pasa iz devet županijskih lovačkih saveza.  Sudačko Povjerenstvo u sastavu Željko Dragičević, Mirko Rogić i Nenad Vizmar   proglasilo je najuspješnije pse  trećeg Kupa. Po završetku natjecanja ispred šumsko-lovačke kuće u lovištu  Budigošće, Fabijan Semialjac , kao domaćin natjecanja, podijelio je  prigodne pehare u društvu sudaca, Marinka Šebečića, stručnog suradnika za lovnu kinologiju pri Hrvatskom lovačkom savezu, Ivice Budora, tajnika HLS, te Mladena Balića, dopredsjednika Hrvatskog lovačkog saveza.

Rezultati:

POJEDINAČNO:

1. Željko Čorak iz Gospića s posavskim goničem po imenu Alma (LD „Lika“ Gospić) 191 bod

2. Franko Legović  s posavskim goničem po imenu  Luna (Istarska županija) 188 bodova

3. Nenad  Mirosavljević s istarskim oštrodlakim goničem po imenu  Bray (LD Dilj Podrckavlje) 188 bodova

EKIPNO:

1. Brodsko –posavska županija (374 bodova)

Stjepan Dević   iz Davora  PG   Arči (186) ( LU „Podložje-Ključevi „   Nova Gradiška)

Nenad Mirosavljević  iz Sibinja  IOG   Bary ( LD „Dilj“  Podcrkavlje )

2. Sisačko-moslavačka (370 bodova)

Vlado Herceg iz Petrinje  PG Bundo  (183) ( LD „Lještarka“ Kraljevčani )

Miroslav Musić iz Novske  ABJ  Famy  (187) ( LD „Jelen“ Novska )