Osijek:Sastanak s veleposlanicom Makedonije

12 Ožu

Danas je Danijela Karagjozoska, izvanredna i opunomoćena veleposlanica Republike Makedonije u Hrvatskoj, službeno posjetila Grad Osijek gdje ju je primio gradonačelnik Krešimir Bubalo, zajedno sa zamjenikom župana Željkom Kraljičkom. Po prijemu u okviru posjete održan je i radni sastanak u Velikoj vijećnici Grada Osijeka na kojemu su se predstavile mogućnosti ulaganja u gospodarske i industrijske zone grada Osijeka. Tijekom radnog sastanka, na kojem su sudjelovali predstavnici Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Osijek, Udruženja obrtnika, Poljoprivrednog instituta, Klastera poljomehanizacije, Županijskog saveza pčelara te Lovačkog saveza OBŽ predstavljena je osječka industrijska zona Nemetin.

Zlatko Stolnik predsjednik Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije upoznao je prisutne o ponudi OBŽ vezano uz lovstvo i ribolov. Brojno stanje divljači je zadovoljavajuće , a to vrijedi i za ribolov. Postoje objekti za prijem lovaca i njihov smještaj, a nedavno su prilikom otvaranja seoskog gospodarstva po imenu „Salaš“ u Poganovcima bili nazočni i predstavnici iz lovačkog društva Dobri dol , mjesta nedaleko općinskog središta Vrapchishte u sjeverozapadnom dijelu Makedonije koje je predvodio lovac Medi Samir . Vezano uz održavanje Sajma lova i riblova idućeg mjeseca u Osijeku, Stolnik je pozvao predstavnike Makedonske lovačke organizacije da posjete Sajam.

Veleposlanica Republike Makedonije Daniela Karagjozoska pri kraju sastanka u svom izlaganju ukratko je predstavila svoju zemlju istakavši da ona provodi mjere za poboljšanje standarda stanovništva. Iznijela je i prioritetne mjere svoje Vlade za ekonomski i drugi napredak, napominjući da se Makedonija bolje nosi s krizom od drugih država u okruženju.