Brijest: Održana sjednica Izvršnog odbora

10 Lis

Jučer je u prostorijama Lovačkog doma LD “Mursa” Osijek pod predsjedanjem Zlatka Stolnika održana sjednica Izvršnog odbora Lovačkog saveza OBŽ. Po uvodnim riječima dobrodošlice od Domina Stanušića, domaćina sjednice, članovi IO   saslušali su izvješće o financijskom poslovanju za prvih 6 mjeseci, te utvrdili troškove za 16 manifestacija u kojima je sudjelovao Savez. U vezi obilježavanja dana Sv. Huberta, zaštitnika lova i lovaca koji se slavi 03. studenog 2013. godine (nedjelja)   članovi Izvršnog odboru složili da se 17. Po redu Program obilježavanja za OBŽ održi u Baranji u mjestu Draž u organizaciji LD „Sokol” Topolje, kao i da se osigura autobus za predstavnike lovačkih društava na 4. centralno obilježavanjeSv. Huberta za RH koje će se održati u Požegi. Utvrđen je vremenik dodijele odličja za Lovne urede. Pod razno bilo je riječi o posjeti Izvršnog odbora Lovske zveze Maribor Županiji Osječko-baranjskoj, potrebi smanjenja cijene trihinoskopskog pregleda mesa divlje svinje, koju lovac donese van programa monitoringa za svinjsku kugu. Po mišljenju IO LSOBŽ cijena treba biti ista kao i za domaću svinju, odnosno 47,50 kuna. Trenutna cijena je 120,00 kuna. IPO pasa ptičara i goniča za područje Baranje planira se održati 26. listopada. Za dodatne informacije Antun Mak: 099-6894401. Obavještavaju se vlasnici terijera i jazavčara da na isti broj mobitela prijave svoje pse za ispit kako bi se isti mogao održati tijekom jeseni.