U Dražu obilježen Dan lovaca za OBŽ

31 Lis

Središnje, sedamnaesto po redu obilježavanje spomendana Sv. Huberta , zaštitnika lova i lovaca za područje Osječko-baranjske županije održano je u Dražu 03. studenog (nedjelja) s početkom u 16,30 sati. Po prijemu izaslanstva Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije kod načelnika općine Stipe Šašlina koje je predvodio Zlatko Stolnik, predsjednik Saveza sa suradnicima i predstavnicima Lovnog ureda Baranja u čijem sastavu su bili : Ante Milardović, Tomislav Ranogajec i Dražen Cvetko, započeo je program uprizorenja nastanka legende o Sv. Hubertu.. Nakon uprizorenja, povorka u svečanom mimohodu s upaljenim bakljama koju je na bijelom konju predvodio Franjo Kokić u ulozi Sv. Huberta,  otišla je u župnu Crkvu sv. Barbare . Rogovlje u Crkvu unijeli su članovi LD „Sokol“ Topolje Ivica Iliškov i Dalibor Matijević, a sliku Sv. Huberta Marija Janković i gospođica Kokić odjevene   u šokačkom ruhu. Misno slavlje obavio je župnik Josip Kuzmić. Sveta misa obavljena je po posebno određenim pravilima – uz oltar ukrašen lovačkim rogovljem i ovogodišnjim jesenjim plodovima. Po završetku mise u Društvenom domu u Gajiću obavljena je dodjela odličja za 44 lovca s područja Lovnog ureda Baranja. Prigodno druženje lovaca i njihovih gostiju nastavljeno je prigodnom večerom. Pored lovaca i njihovih gostiju ovom sadržaju prisustvovali su i lovci iz Mađarske na čelu s dr Jozsef Bodnar , te Bosne i Hercegovine .

Video sadržaj