Osijek: Pokrenut Projekt WIBOR

23 Ožu

Imajući u vidu značajne štete na poljoprivrednim kulturama koje čine divlje svinje, danas je u Osijeku završen trodnevni skup   predstavnika Ministarstava iz sedam zemalja kako bi u sklopu projekta „Utjecaj politike gospodarenja na populaciju divlje svinje u jugoistočnoj Europi – stanje i budućnost - WIBOR „ našli rješenje o smanjenju šteta od divljači koju ona čini na poljoprivrednim kulturama. Konferenciju je organiziralo Ministarstvo poljoprivrede u suradnji s Hrvatskim lovačkim savezom, a okupila je i stručnjake iz poljoprivrede, šumarstva, lovstva i zaštite prirode u cilju   zajedničkog nastupa i utvrđivanja Sporazuma o pokretanju projekta „Wibor“.

Po raspravi sudionika Ministarske konferencije zaključeno je da se potpisivanje Projekta obavi 16. svibnja ove godine u Zagrebu, a potpisati će ga Ministri čije države će se uključiti u Projekt kojeg će koordinator biti Hrvatska. Za organizaciju i provođenje aktivnosti sastavljanja projektne dokumentacije potrebne za kandidiranje na natječaj fondova Europske unije zadužena je stručna služba Hrvatskog lovačkog saveza na čelu koje je Ivica Budor, tajnik. U ime Ministarstva poljoprivrede sudionike su pozdravili Davorka Hajduković i Domagoj Križaj, pomoćnici Ministra. U ime Grada Osijeka sudionike je pozdravio Ivan Vrkić, gradonačelnik Osijeka, a u ime Županije Željko Kraljičak, zamjenik župana.