Orfű: Održani “Dani lova” Županije Baranya

18 Svi

Mjesto Orfu, smješteno u zapadnom dijelu Planine Mecsek,  jučer je bilo domaćin Danima lova županije Baranya, najveće manifestacije lova u organizaciji Baranya Megyei Vadásztársaságok Szövetségének  ili u prijevodu Lovačkog saveza Županije Baranya.  Po riječima dobrodošlice Dr. Jozsef Bodnar, predsjednik OMVV  upoznao je goste o programu koji je zbog prethodnih kišnih dana bio nešto izmijenjen. Prvi sadržaj  bila je  sv. Misa na otvorenome koju su kao i bezbroj puta  do sada predvodili  svećenici  Ronta László i   Egri József .  Posjetitelji su imali prilike sudjelovati u brojnim sadržajima: izložbi stečenih trofeja, kinološkim i glazbenim sadržajima,  natjecanju u oponašanju rike jelena,  te smotri lovačkih pasa i utrci hrtova . Bio je to Sajam lovstva na otvorenome. Svi ovi sadržaji odvijali su se nedaleko najvećeg jezera   po imenu Pecsi, najvećeg od ostala dva: Orfu i  jezero Hermann Ottó.

Orfű ima oko 760 stanovnika u kojem su do 1930 godine živjeli nijemci. Isti odlaze i danas je to isključivo mjesto u kojem žive mađari. Ovo mjesto na obroncima Mecsek planine je omiljeno odredište turista – kupača, pecaroša, ljubitelja jahanja i biciklista. Svoju popularnost počinje sedamdesetih godina prošlog stoljeća. Od Pečuha je udaljeno 16 kilometara.

Video sadržaj