Szemely: Proširuje se prijateljstvo

28 Lip

U mjestu Szemely, u Županija Baranya,Mađarska u prostorijama Lovačke kuće  održan je Inicijativni odbor s  ciljem osnivanja Udruge baranjskih Hrvata u Mađarskoj  koja bi svojim radom promicala onaj dio lovstva vezan uz  kulturne i gastronomske sadržaježivota. Cilj Udruge je kontinuirano raditi po pitanjima lovstva i proširiti suradnju s drugim udrugama koje u svome opisu rada imaju sličan program, ne samo ovdje u Baranya, nego i preko granica naše Države istakao je zaključio je  Đuro Kadia, jedan od inicijatora sastanka . Između ostalih u raspravi su svojim prijedlozima sudjelovali  Matthias Bunyevác iz Szőkéd,  Janos Grisnik iz  Kökény  i Varga Stadler Gabor iz  Dombóvára .  Svoj doprinos i podršku za osnivanje Uduge u ime Országos Magyar Vadászkamara Baranya  dao je i  Dr. József  Bodnar, a u ime Lovačkog saveza OBŽ  Zlatko Stolnik,  njen predsjednik .

Za pripremu osnivačke Skupštine zaduženi su:   Emberovic Sarosac Marko Tiburcije,    Vjekoszláv Filákovics i Tibor Brozovics. Vjerojatno iz ova tri imena treba tražiti buduće odgovorne osobe Udruge – predsjednika, dopredsjednika i tajnika. Da će skupština imati dobre gastronomske sadržaje  dalo se naslutiti po pripremi jela koje je za sve prisutne pripremio Mihály Udvarác  iz Kozármisleny, inače potpredsjednik Hrvatske lokalne samouprave u tom mjestu.