Drenje: Održan lov na divlje svinje

07 Sij

Na Bogojavljenje ili Sveta tri kralja  Lovačko društvo „Sokol“ Drenje ugostilo je  goste i članove Izvršnog odbora Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije , koje je predvodio Zlatko Stolnik,  u lovu na divlje svinje.  Već prije osam sati kod Lovačkog doma smještenog na početku šumske ceste po imenu  Soldinac  stizali su gosti za koje je bio organiziran doručak. Pred početak lova svim prisutnima obratio se Stjepan Bošnjaković, predsjednik Društva  izrazivši zadovoljstvo odazivom lovaca. O lovu , divljači koja se lovi i drugim saznanjima potrebnih za sigurno održavanje  lova govorio je  Đuro Fehir, lovnik. Po izvlačenju brojeva svi su se uputili u šumski dio Lovišta po imenu Krakanovac i  Okrugle jame.   Po završetku lova odana je počast divljači i to jednom odstreljenom  svinjskom grlu koje  je odstrelio sam lovnik.  Zbog prohladnog vremena svima je dobro došao lovački čobanac.