Szászvár (Mađarska): Obilježen sveti Hubert

14 Stu

Tradicionalno,  Sv. Huberta, zaštitnika lova i lovaca obilježili su i lovačka društva koja djeluju u sastavu OMVK-Pecs (Mađarska Baranya) ) ovoga puta u mjestu u mjestu Szászvár, smještenog u sjevernoistočnom podnožju gore Kelet-Mecsek, Županija Baranya, Mađarska . Obilježavanje je započelo dočekom gostiju ispred Doma u centru mjesta, povorkom s bakljama, te misnim slavljem koje je predvodio svećenik Ladislav  Ronta.  Ispred oltara dominiralo je jelensko rogovlje dok su izvođenje skladbi posvećene Sv. Hubertu  izvodili  rogisti  Baranya Vadászkürt Együttes  koje je predvodio Agyaki Gábori. Program je završio dodjelom odličja zaslužnim članovima za njihov 20-godišnji rad koje su uručio dr. Bodnár József  i tajnik Gyla Gondos, predsjednik i tajnik  Orszagos Magyar Vadaszkamara, nakon čega je uslijedila večera. Tradicionalno, ovom obilježavanju prisustvovali su i predstavnici Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije koje je predvodio Zlatko Stolnik, predsjednik saveza.

Video sadržaj