SALORI 2017

29 Ožu

Od 07-09. travnja, pod pokroviteljstvom Osječko-baranjske županije, Grada Osijeka, Hrvatskog lovačkog saveza, Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije  i  Hrvatskog športsko ribolovnog saveza, organizirana je četrnaesta  po redu sajamska priredba – SALORI 2017.

Prvog dana sajma dodjeljene su medalje za izložene najjače trofeje divljači u lovnoj godini 2016/17.

U subotu je održano natjecanje lovačkih društava u kuhanju čobanca.

Povjerenstvo u sastavu Domin Stanušić, Stipa Bošnjaković i Dražen Čelik nakon degustiranja svih 11 čobanaca proglasilo je tri najbolja.

Treće mjesto osvojilo je LD „Šljuka“ iz Podravske Moslavine, drugo mjesto uzelo je LD „Fazan“ Laslovo, a pobjednici su bili gosti iz Vukovarsko-srijemske županije,LD „Srndać“ iz Iloka. Nakon podjele čobanca posjetiteljima, kulinarskim meštrima su od strane komisije dodijeljene prigodne medalje.

U nedjelju je lovnim pripravnicima dodjeljena literatura te je održano predavanje na temu minsko-eksplozivnih naprava u lovištu. Nakon predavanja održana je skupština Lovačkog saveza Osječko-baranjske županije.