Iz rada Lovačkog Saveza OBŽ

17 Lip

U mjesecu lipnju održati će se brojni događaji i manifestacije na kojima će sudjelovati lovci.

- Lovački ispiti održati će se 18.06. i 20.06. na Poljoprivrednom fakultetu u Osijeku.

- Sjednica Lovnog Ureda Našice održati će se 24.06. u Beljevini.

- Lovačka društva s područja Lovnog ureda Valpovo sudjelovati će  izložbom trofeja divljači u sklopu 46. „ Ljeta Valpovačkog“ . Izložba će se otvoriti   u srijedu , 26. Lipnja u 18,00 sati i  moći će se pogledati do nedjelje 29. lipnja.

- U Trnavi se održava 27. po redu kulturno-gospodarsks manifestacija vinogradara Slavonije i Baranje po imenu „Bonavita“ . Lovci će nastupiti u  sklopu djela programa po imenu „Gastrodogađaji“ i to u prijepodnevnim satima, u subotu 21. lipnja.

- U poslijepodnevnim satima istog dana članovi LD „Sokol“ Drenje zajedno s gostima iz desetak lovačkih društava sudjelovati će u revijalnom kuhanju čobanca  u sklopu  18. po redu manifestacije „Susreti prijateljstva“.

- Lovočuvarski ispiti održati će se 27. Lipnja.

- U sklopu“ Dani sela Laslovo“ , 28.06. nastupiti će članovi LD „Fazan“ Laslovo natjecanjem u kuhanju čobanca i organiziranju gađanja stajaće mete zračnom puškom.

- Lovačka društva s područja Grada Đakovo zadnje nedjelje mjeseca lipnja (29.06.) uključiti će se u sadržaje u sklopu Gastrofesta koji se održava u sklopu manifestacije „Đakovački vezovi i to kuhanjem lovačkog gulaša za humanitarne potrebe.

- Tjedan dana kasnije, na glavni dan održavanja Đakovačkih vezova, 06. srpnja u Manifestaciju će se uključiti i Lovački savez Osječko-baranjske županije u sklopu Mimohoda.