Knin: Centralno obilježavanje dana sv.Huberta

09 Stu

I ove godine lovci iz Osječko-baranjske županije sudjelovali su na devetoj po redu, centralnoj proslavi sv. Huberta koju organizira Hrvatski lovački savez. Četrdesetak lovaca iz naše županije, predvođene predsjednikom Zlatkom Stolnik, pridružili su se velikoj koloni lovaca na glavnom trgu u Kninu gdje su položeni vijenci i upaljene svijeće kod Spomenika hrvatske pobjede Oluja 95.

U svečanom mimohodu ulicama Knina prošlo je preko 1000 lovkinja i lovaca iz čitave Hrvatske, predvođenih zastavama do Crkve Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta. Svetu misu predvodio je monsinjor Tomislav Rogić, biskup Šibenski uz mons. Antu Ivasa, biskupa u miru te uz koncelebraciju nekoliko svećenika. Prije početka Svete mise predsjednik HLS-a Đuro Dečak upalio je svijeću za sve preminule i poginule Hrvatske lovce i branitelje. Nakon svete mise Šime Strikoman načinio je Milenijsku fotografiju, više od 1000 lovaca formiralo je glavu muflona.

Na zajedničkom ručku u sportskoj dvorani Srednje škole Lovre Montija Knin okupljenima su se obratili domaćini i predstavnici izaslanstava. Sve je pozdravio predsjednik Lovačkog saveza Šibensko-kninske županije Nediljko Dujić, kninski gradonačelnik Marko Jelić i sam član LD „Dinara“, zatim župan Šibensko-kninske županije Goran Pauk te državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede Željko Kraljičak. Sve okupljene pozdravio je predsjednik Hrvatskog lovačkog saveza Đuro Dečak zahvalivši na odazivu. Sve lovkinje i lovce te ručak blagoslovio je monsinjor Tomislav Rogić, biskup šibenski.